Fundacja PRO SPORT PRO LIFE – która od kilku lat wspiera Triathlonową Akademię Młodzieży – została zgłoszona jako Organizacja Pożytku Publicznego (OPP). Dzięki temu rozliczając PIT za 2019 rok, który należy złożyć w swoim Urzędzie Skarbowym najpóźniej do 30 kwietnia 2020, będzie można przekazać 1% swojego podatku na naszych podopiecznych!

Jest to znakomita okazja, aby udzielić wsparcia Akademii i przyczynić się do rozwoju triathlonu w Polsce. Liczy się każda złotówka!

DANE NASZEJ OPP

FUNDACJA PRO SPORT PRO LIFE

Wrocław, ul.Racławicka 51/4, 53-149

NASZE CELE

Cele Triathlonowej Akademii Młodzieży zostały ustalone w dwóch płaszczyznach:

Pierwszą z nich jest znalezienie Adama Małysza polskiego triathlonu. Chcemy zapewnić utalentowanej młodzieży odpowiednie warunki oraz wykształcić ją na zawodników, którzy będą w przyszłości zdobywać medale Mistrzostw i Pucharu Polski oraz zostaną reprezentantami naszego kraju na imprezach międzynarodowych, a także na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku.

Drugim celem jest rozpowszechnienie triathlonu dla szerokiego spectrum odbiorców. Nie wszyscy muszą wygrywać w zawodach, nawet nie każdy musi startować, ważne jednak, aby ta rozwijająca się dyscyplina była w Polsce powszechnie znana. Liczymy na to, że wówczas będzie uprawiana przez większą ilość dzieci oraz młodzież już od najmłodszych lat. Tym samym wspieramy zdrowy tryb życia oraz propagujemy aktywne spędzanie czasu.

Nasze plany rozwoju Akademii

Triathlon jest stosunkowo drogą dyscypliną. Nie chodzi tutaj wyłącznie o ceny profesjonalnego sprzętu, ale przede wszystkim dostęp do infrastruktury: basenów, sali ćwiczeń czy rowerów stacjonarnych, na których trenuje się w sezonie zimowym. Środki finansowe są nam potrzebne, aby móc chociaż częściowo pokryć koszty prowadzenia zajęć. Chcielibyśmy, żeby bariera cenowa dla dzieci oraz młodzieży, która chce uprawiać triathlon, była jak najmniejsza. Dzięki temu szanse na znalezienie i wychowanie przyszłych Mistrzów zdecydowanie wzrośnie.

W najbliższej przyszłości planujemy zebranie funduszy dla najlepszych zawodników Triathlonowej Akademii Młodzieży. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup niezbędnego sprzętu oraz pianek. Chcemy, aby podopieczni mogli skupić się wyłącznie na trenowaniu i szlifowaniu swojego talentu.

Dodatkowo bardzo ważne jest dla nas uruchomienie zajęć triathlonowych dla bardzo młodej młodzieży. Do naszej Triathlonowej Akademii Młodzieży planujemy przyjąć dzieci w wieku ok. 8 lat. Tak, aby jak najwcześniej rozpocząć kształtowanie przyszłych Mistrzów tej wspaniałej dyscypliny, a także sprawić, żeby triathlon stał się powszechnie znany w Polsce. Liczymy na to, że wówczas będzie uprawiany przez większą ilość dzieci oraz młodzież już od najmłodszych lat. Tym samym wspieramy zdrowy tryb życia oraz propagujemy aktywne spędzanie czasu.

Ponadto w przyszłości zamierzamy zakupić samochód. Będzie on pełnił rolę „wozu ochronno-serwisowego” podczas treningów kolarskich zawodników TAM’u. Posiadanie takiego auta jest niezbędne do zapewnienia młodzieży bezwzględnego bezpieczeństwa na trasach. Dodatkowo w sezonie startowym samochód będzie wykorzystywany, jako komfortowy środek transportu na zawody – zarówno dla zawodników, jak i sprzętu.

Wesprzyj Triathlonową Akademię Młodzieży! Wpisz w zeznaniu podatkowym nasz nr KRS: 0000545203

Każdemu, kto postanowi wesprzeć Triathlonową Akademię Młodzieży w imieniu trenerów oraz zawodników bardzo dziękujemy!